Ristrebane

 Cross fox

Geneetiliselt eristatakse kahte genotüüpi: kuldristrebast ehk gold cross fox  ehk alaskan cross (AaBB) ja hõberistrebast silver cross fox ehk blended cross (AaBb).

Juba 20. sajandi 30ndatel aastatel oli Warwick & Hansoni poolt välja selgitatud, et alaska hõberebase (aaBB) paaritamisel punarebastega (AABB) saadakse 100% gold cross ehk alaskan cross rebased (AaBB) (Beautiful fur..., 1988).

Kuldristrebaste nahk on võrreldes kuldrebastega tunduvalt tumedamad. Nende nägu on tumehall või must, nina on samuti must. Jalad ja saba on mustad. 

Kuldristrebane (<i>Gold cross fox/Alaskan cross</i>) (AaBB). (Beautiful fur..., 1988)
Kuldristrebane (Gold cross fox/Alaskan cross) (AaBB). (Beautiful fur..., 1988)

Hõberistrebaseid saadakse alaska hõberebaste paaritamisel standard hõberebastega (vaata tabel 3, paaritustüüp nr. 32). Selle genotüübiga loomad oma karvastiku poolest on segud hõberebaste ja punarebaste vahel, sest karvastikus on palju hõbejat ja punast värvi.

Kuldristrebane (<i>Gold cross fox/Alaskan cross</i>) (AaBB) vasakul ja hõberistrebane (<i>Silver cross fox</i>) (AaBb) paremal. (Beautiful fur..., 1988) Kuldristrebane (<i>Gold cross fox/Alaskan cross</i>) (AaBB) vasakul ja hõberistrebane (<i>Silver cross fox</i>) (AaBb) paremal. (Beautiful fur..., 1988)
Kuldristrebane (Gold cross fox/Alaskan cross) (AaBB) vasakul ja hõberistrebane (Silver cross fox) (AaBb) paremal. (Beautiful fur..., 1988) 
Hõberebane (<i>Silver fox</i>) (AAbb) ning tumeda selja ja hõbedaste karvadega hõberistrebane (<i>Silver cross fox</i>) (AaBb). (Beautiful fur..., 1988) Emase hõberistrebase (<i>Silver cross fox</i>) (AaBb) ja isase kuldrebase (<i>Gold fox / Smoky red</i> (AaBB) pesakond (Beautiful fur..., 1988)
Hõberebane (Silver fox) (AAbb) ning tumeda selja ja hõbedaste karvadega hõberistrebane (Silver cross fox) (AaBb). (Beautiful fur..., 1988) Emase hõberistrebase (Silver cross fox) (AaBb) ja isase kuldrebase (Gold fox / Smoky red (AaBB) pesakond (Beautiful fur..., 1988)